Belső szabadság, mély önismeret, valódi gyógyulás. Itt kezdődik az utad – ahol többé nem kell megfelelned senkinek.
Nem jónak kell lenni — lehetsz valódi is.
Én is éreztem így és még néha most is előjön bennem. Azonban már nem úgy, mint régen, mert közben megtanultam hinni és bízni magamban.
Hiszek abban, hogy nem kell mindig erősnek lenned. Nem kell minden pillanatban tudnod a választ, nem kell mindig megfelelni. Az is bátorság, ha bevallod, hogy elfáradtál, hogy nem tudod, mi jön ezután.
Hiszek benne, hogy nem az határoz meg, amit elértél, vagy amit mások látnak belőled. Hanem az, ahogyan szeretsz. Magadat is. Ahogyan figyelsz. Ahogyan nevetsz, sírsz, vagy hallgatsz valakivel. Amitől valaki jól érzi magát melletted, az nem a tökéletességed, hanem a jelenléted.
Hiszek abban is, hogy nem baj, ha félsz. A félelem csak egy ajtó, amin át lehet lépni. Én is féltem lenyomni a kilincset. Néha még most is megremeg a kezem. De megtanultam, hogy az ajtók mögött van valami igazán fontos – amihez közelebb kerülök, ha nem menekülök el.
Mi, nők gyakran hisszük, hogy csak akkor vagyunk szerethetők, ha mindig mosolygunk, hasznosak vagyunk, erősek maradunk. Az igazi erő abban rejlik, amikor meg merjük mutatni a sebezhetőségünket – a valódi arcunkat, kérdéseinket, bizonytalanságainkat.
Nem baj, ha épp most keresed magad. Nem vagy lemaradva. Az is rendben van, ha az utad nem egyenes – ez is az önmagadra találás része.
El fogsz. Én is estem. Nem is egyszer. Minden esés tanított valami fontosat. Minden újrakezdés közelebb vitt önmagamhoz. Lehet, hogy te is épp most fogtál padlót. Hidd el, kiterülve is több erő van benned, mint gondolnád.
Nem azért, mert nem félsz, hanem azért, mert van választásod felállni és tovább menni. A cselekvés önmagadért az, ami igazán számít és felemel.
Az önismereti munka az az ajtó, amelyen belépve valóban ráláthatsz arra, ki vagy, mire van szükséged, és merre tartasz. Megismerni a belső mozgatórugóidat, új szokásokat kialakítani, felépíteni a saját rendszeredet – ez nem egy ”quick win”, de hosszú távon szabadabbá, nyugodtabbá és magabiztosabbá tesz.
Ahogy egyre mélyebben kapcsolódsz önmagadhoz, úgy leszel képes újra látni: mi az, ami igazán fontos. Lehet, hogy meg kell siratnod a múltat, vagy el kell engedned olyan elképzeléseket, amelyek már nem szogálnak, és mindez rendben van így. A belső szabadság ott kezdődik, ahol elengeded a görcsös irányítást, és bízol magadban, az élet természetes áramlásában.
Nem kell mindenre tudnod a választ. Elég, ha figyelsz. Elég, ha jelen vagy.
Az igazi válaszok nem logikából születnek, hanem abból a csendből, ahová csak akkor jutsz el, ha hallgatni tudsz – befelé.
A múlt emlékeiből tanulni lehet, a jövőt megtervezheted, de az élet mindig itt és most történik.
Ez az út az önmagad újjászületéséről szól. Néha fájdalmas, néha bizonytalan, de mindig igaz. A benned élő bölcs nő tudja az irányt. Csak figyelned kell rá. Megtanulni újra bízni magadban, az intuíciódban. Ez nem önzés – ez felelősségvállalás. A belső világodért Te vagy a felelős! Húzd meg a határaidat! Merd kimondani, mire van szükséged! Képviseld önmagad. Csak így tudsz hiteles vezető, ember, anya, társ lenni – összhangban az értékrendeddel, céljaiddal és a legmélyebb vágyaiddal.
Lehet, hogy még nem tudod pontosan, hogyan tovább. Ha el tudsz kezdeni bízni a folyamatban, akkor már úton vagy.
Most van itt az idő. Átadni magad. Befelé figyelni. Engedni. Bízni. Újjászületni.
A kompetencia határok tartása nagyon fontos egy coaching folyamat során, amiért a Coach felelős. Éppen ezért a Coaching szerződésünkbe részletesen belefoglaljuk, hogy
• Kijelentjük, hogy tudatában vagyunk annak, hogy a munka sikerének feltétele a coach és a coacholt közötti kölcsönös együttműködés, egymás elfogadása, és a bizalom.
• Vállaljuk, hogy amennyiben valamely feltételt nem látjuk biztosítottnak, ezt haladéktalanul egyeztetjük, és megoldásra törekszünk, vagy befejezzük az együttműködést.
• Ha a coacholt önként felvet egy olyan témát, amelyről a coach sem nem képzett, sem nem jártas róla beszélni, vagy kívül esik a személyes határain, beleértve a mentális vagy fizikai jóllétet, a coach erre azonnal felhívja a figyelmet, és nem engedi, hogy a témával kapcsolatos beszélgetés folytatódjon. A coach ebben az esetben együttműködik a coacholttal, hogy szakértőket vagy egyéb rendelkezésre álló erőforrásokat szerezzen be a védelmére.
• Minden coaching beszélgetésünkön elhangzott információt titokban tartok, hacsak nem tartok attól, hogy nem vagy jól egészségileg; hogy megszegted a törvényt vagy éppen erre készülsz; úgy érzem szakmailag, hogy be kell vonnom más segítőket is a coaching folyamaton kívül. Ha bármelyik felmerülne ezek közül, közösen dolgozunk azon, hogy megtaláljuk a lehető legjobb megoldást és a megfelelő lépéseket.
Szakmai javaslatom, hogy mély lelki munka esetén egyszerre egy folyamatban érdemes elköteleződni. Természetesen, ha már régebb óta dolgozol pszichológussal egy múltbeli sérülésed feltárásán, de szeretnél már a jövődre is koncentrálni, akkor egy 6-10 alkalmas coaching folyamat tökéletesen alkalmas az előretekintésre és megvalósítható tervek kovácsolására, de erről mindenképpen személyesen kell előzetesen egyeztetnünk egy elköteleződésmentes beszélgetés keretében, ahol megnézzük, valóban tudok-e Neked segíteni, számodra is megfelelő módon. A coaching szerződésbe foglalt erre vonatkozó pontokat lásd az első kérdés alatt.
Amennyiben gyógyszeres kezelés alatt állsz (pszichoterápia), nem javasolt a mély önismereti coaching. Gyógyszer hatása alatt olyan nem várt érzelmi reakciók is feljöhetnek, amit nincs képesítem kezelni. Éppen ezért nem is vállalhatom a felelősséget a coaching folyamat eredményességéért.
Az egyéni coaching folyamat mindig a Te egyéni céljaidra, igényeidre, érzelmi szükségleteidre koncentrál és a saját ritmusodhoz, naptáradhoz igazodik, amin bármikor kedvedre alakíthatsz.
A csoportos coaching-ban hasonló helyzetben, pozícióban lévő, hasonló problémákkal küzdő nőkkel találkozhatsz, ahol vezetetten használjuk a csoport támogató erejét és bölcsességét és egy előre meghatározott tematika és alkalmak mentén történnek majd az esetfeldolgozások.
Mindkettő mélyen transzformatív, csak más eszköztárral és közegben dolgozom. Éppen ezért érdemes pro-kontra fontolóra venned, hogy Te hogyan működsz legjobban (egyedül vagy csoportban), a témáddal kapcsán milyen támogatásra lenne leginkább szükséged (teljesen
személyre szabott vagy a közösségben megélt „de jó, hogy nem vagyok egyedül ezzel” érzéssel)? Vajon a témád érzékenysége kapcsán meg mernél-e őszintén nyílni mások előtt is vagy inkább szemtől-szemben csak egy embernek mondanád el?
Az önismereti coaching során nem csupán beszélgetünk. Jelenléttel, mély kérdésekkel, kreatív és testérzetekre ható eszközökkel kísérlek, hogy valódi változás történhessen.
Nem csak beszélgetés, hanem intuitív jelenlét; kreatív térhasználat, testérzetekkel való munka, belső blokkok oldása (papírzsepivel készülök).
Kérésedre, a coaching ülések közötti időre, szívesen adok további önreflexióra alkalmas anyagokat – cikkek, filmek, inspirációs hanganyagok.
Oda megyünk, ahol Te komfortosan érzed magad, hogy az érzéseidről beszélj. Lehet ez irodai tárgyaló vagy időpontra bérelt coaching szoba a város különböző pontjain. Lehet akár egy csendes kávézó vagy séta a természetben, a kedvenc helyszíneiden. Online tér is szóba jöhet, ha nem Budapesten élsz.
Ha valódi változást szeretnél — akár önmagadban, akár a kapcsolataidban, akár a gyermekeid életében —, először magaddal kell kezdened! A belső munka nem önzés, hanem a mély szeretet kimutatása. Mert aki megtanul felelősséget vállalni önmagáért, az tud valódi támogatást nyújtani másoknak is.
A MOST a legjobb időpont arra, hogy eldöntsd, MOST másképpen csinálod, mint eddig. Néha tényleg csak egy döntés választ el önmagadtól. Nem majd, ha…hanem itt és MOST, ebben a pillanatban.
© Marosfalvi Csilla – Design © kreativiki – 2025. – Minden jog fenntartva! | Adatkezelési tájékoztató | Süti szabályzat